Print this برگه

گزارش سومین کنفرانس بین‌المللی آزمون‌های غیرمخرب ایران

سومین کنفرانس بین‌المللی آزمون‌های غیرمخرب ایران (IRNDT2016) در روزهای دوم و سوم اسفندماه ۱۳۹۴ در هتل المپیک تهران  برگزار شد. اين رويداد بزرگترین گردهمايي جامعه ان‌دی‌تی کشور در چند سال گذشته  بود كه پس از گذشت هفت سال از برگزاري دومين كنفرانس بازرسي فني و آزمون‌هاي غيرمخرب ايران توسط انجمن بازرسی غیرمخرب ایران (IRNDT) برگزار شد.

 باعث خوشحالي است كه اين رويداد مهم مورد استقبال وسيع متخصصین، اساتید، صنعتگران، دانشجویان و کاربران حوزه‌های مختلف ان‌دی‌تی کشور و نیز شمار زيادي از مدیران، کارشناسان و شركت‌هاي معتبر خارجي قرار گرفته است.

حمایت کمیته بین‌المللی آزمون‌های غیرمخرب (ICNDT) و ارسال پیام توسط آقای دكتر مایک فارلی، رئیس محترم این کمیته، و حضور آقای یوسپ ناردونی به عنوان نماينده ICNDT و رئیس آکادمی بین‌المللی آزمون‌های غیرمخرب و سخنران  ویژه کنفرانس اعتبار كنفرانس در بعد بين‌المللي را به خوبي نشان مي‌دهد. همچنين حمایت بزرگترین بانک اطلاعاتی ان‌دی‌تی جهان یعنی سایت www.ndt.net و انتشار مقالات انگلیسی پذیرفته شده در کنفرانس در این سایت، حمایت انجمن ان‌دی‌تی آلمان و حضور آقای استفان کسل بعنوان مدیر روابط بین‌الملل این انجمن و سخنران  ویژه کنفرانس از ديگر نكات برجسته اين كنفرانس بود. علاوه بر اين، انجمن‌های ان‌دی‌تی ايتاليا، روسيه، كره جنوبي، مالزي و اوكراين نيز حمايت خود را از كنفرانس ابراز داشته و حضور بسیاری از کمپانی‌های معتبر خارجي در  نمايشگاه جانبي كنفرانس، ابعاد بين‌المللي كنفرانس را كاملا نمايان مي‌ساخت.

در عرصه ملی و داخلی نیز مشارکت پرشور و گسترده شرکت‌های فعال در زمینه آموزش، مشاوره و ارائه خدمات و تجهیزات آزمون‌های غیرمخرب بسيار چشمگير بود. بيش از پانصد نفر، كه بسياري از آن‌ها در صنايع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع خودرو، ریلی و دریایی، صنایع انرژی و نیروگاهی و صنایع هوایی مشغول به فعاليت هستند، در كنفرانس حضور يافتند و تعداد بیش از 30 شركت محصولات خود را در فضای نمایشگاهی بالغ بر  يكهزار متر مربعي كنفرانس عرضه داشتند.

در بعد علمي نيز 65 مقاله به صورت شفاهی و 25 مقاله به صورت پوستر در كنفرانس ارائه شد. همچنين، يازده کارگاه آموزشی و تخصصی و سه میزگرد در زمینه‌های صنایع خودرو و ریلی، صنایع هوایی و تایید صلاحیت و صدور گواهینامه، با حضور صاحب‌نظران و مدیران بلندپایه با رویکرد بررسی مشکلات و موانع پیش‌رو در حوزه ان‌دي‌تي اين صنايع برگزار شد. علاوه بر اين، نشست مشترک و تخصصی کارشناسان دارای گواهینامه سطح سه آزمون‌های غیرمخرب به منظور همفکری و تبادل نظر برای بهبود شرایط و جایگاه کنونی ان‌دی‌تی در کشور از دیگر برنامه‌های سومین کنفرانس بین‌المللی آزمون‌های غیرمخرب ایران بود.

بی شک برگزاری چنین کنفرانس وسیعی بدون حمایت و مساعدت‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تعداد کثیری از دانشگاه‌ها و انجمن‌های علمی کشور، و نیز بدون حضور صنایع بزرگ کشورمان، از جمله شرکت‌هاي ملی صنایع پتروشیمی، پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ، شركت ملي گاز ، سازمان انرژی اتمی ، هواپیمایی جمهوری اسلامی و شرکت بهره‌برداری مترو تهران میسر نبود. انجمن بازرسي غيرمخرب ايران اميدوار است بتواند با پشتيباني و همكاري تمامي دست‌اندركاران ان‌دي‌تي كشور، هر روز بر وحدت و همكاري جامعه ان‌دي‌تي بيفزايد و در آينده نيز برگزاري چنين گردهمايي‌هايي را در جهت نشر و توسعه دانش و فناوري ان‌دي‌تي با قوت بيشتري دنبال نمايد.

بر خود لازم میدانیم تا از همکاری انجمن صنفی بازرسی فنی و آزمایش‌های غیرمخرب ایران، شرکت متحدان آریا،  اعضای کمیته علمی کنفرانس، حاميان مادي و معنوي كنفرانس، ارائه دهندگان مقالات، شركت‌كنندگان در كنفرانس و شرکت‌های حاضر در نمايشگاه و تمامی عزیزانی که در بخش‌هاي مختلف کنفرانس ما را ياري نمودند، صمیمانه قدردانی و تشکر نماییم.

 

هیئت مدیره انجمن بازرسی غیرمخرب ایران

IMG_1823 IMG_1866 IMG_1881 IMG_2024 IMG_2081 IMG_2147 booth workshop

Permanent link to this article: http://irndt.org/index.php/irndt2016-report/