آرشیواخبار و رویدادها……..

آرشیواخبار و رویدادها………

آرشیواخبار و رویدادها………

آرشیواخبار و رویدادها………

سومین همایش ملی شب NDT ایران

سومین همایش ملی شب NDT ایران در شامگاه روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۶ با حضور ۱۷۰ نفر از  اعضای انجمن، دانشجویان، دانشگاهیان، کارشناسان و متخصصین حوزه آزمون‌های غیرمخرب از صنایع محتلف کشور و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات آموزشی، خدمات بازرسی فنی و تامین کنندگان تجهیزات آزمون‌های غیرمخرب در دانشگاه تربیت مدرس برگزار گردید.

تدوین نسخه جدید استاندارد جهانی ایزو۹۷۱۲

اولین جلسه كمیسیون فنی تدوین نسخه جدید استاندارد ملی INSO-ISO 9712 در زمستان ۱۳۹۴ توسط سازمان ملی استاندارد ایران تشكیل و آخرین جلسه این كمیسیون در پاییز سال جاری (۱۳۹۶) برگزار شد. این استاندارد با عنوان «آزمون غيرمخرب– احراز شرايط و گواهي‌كردن كاركنان آزمون‌های غیرمخرب» ضوابط لازم برای احراز شرایط متخصصین سطوح ۱، ۲ و ۳ آزمون‌های غیرمخرب و صدور گواهینامه برای آنان را در بردارد. هم اكنون این استاندارد در مراحل ویرایش نهایی قرار دارد و با توجه به موضوع این استاندارد، انجمن بازرسی غیرمخرب ایران حضور و مشاركت قابل توجهی را در كمیسیون فنی تدوین این استاندارد داشته است. آقای دكتر هنرور رئیس انجمن، ریاست كمیسیون را بر عهده داشتند و آقایان مهندس قائمی، دكتر باباخانی، مهندس جواهری‌پور، مهندس یوسفی‌نیا و مهندس كهتری، از اعضای هیئت مدیره انجمن نیز به همراه شماری دیگر از اعضای انجمن در این كمیسیون حضور داشتند.

تشکیل هیئت ملی آزمون های غیرمخرب صنعت هوانوردی کشور

به‌منظور سامان‌دهي و تشکیل هیئت ملي آزمون‌هاي غيرمخرب صنعت هوانوردی کشور مطابق دستورالعمل بخش ۱۴۵ سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین برای بسترسازي و آشنایی كليه سازمان‌ها، شركت‌ها و اشخاص مرتبط با این هیئت و ارائه آئین‌نامه تشکیل آن، نشست‌های کارشناسی با حضور کارشناسان و مسئولین انجمن بازرسی غیرمخرب ایران، سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت‌های هوایی در محل سالن کنفرانس سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل گردید. در این جلسات مدعوین ضمن آشنایی با پیشینه هیئت‌های ملي آزمون‌هاي غيرمخرب در سایر کشورها، فرایند تشکیل مستقل این هیئت در داخل و وظایف آن را مورد بررسی قرار دادند. همچنین نحوه فعالیت و چگونگی اخذ مجوزها، تشکیل کارگروه اولیه، نحوه احراز شرایط کارکنان آزمون‌هاي غيرمخرب در صنعت هوایی به منظور حفظ ایمنی هواپیماها و نیز امکان استفاده از توان انجمن علمی بازرسی غيرمخرب ایران از دیگر موضوعات این نشست‌ها بود.

گزارش برگزاری چهارمین کنفرانس بین المللی NDT ایران

در پی برگزاری موفق سومين کنفرانس بین‌المللی آزمون‌های غیرمخرب ايران در اسفند ماه ۱۳۹۴، انجمن بازرسی غیرمخرب ایران، بعنوان بالاترین مرجع علمی و تخصصی ان‌دی‌تی در کشور، با كمال خوشوقتي چهارمین کنفرانس بین‌المللی آزمون‌های غیرمخرب (IRNDT2017) را نیز در روزهای هشتم و نهم اسفندماه ۱۳۹۵ در محل هتل المپیک تهران با همکاری انجمن صنفی شرکت‌های بازرسی فنی و آزمایش‌های غیرمخرب برگزار نمود. اين رويداد مهم كه بزرگترین گردهمایی جامعه ان‌دی‌تی كشور است، امسال نيز همچون سال گذشته با استقبال فراوان  اساتید و دانشجویان دانشگاه، مدیران و کارشناسان صنایع و شركت‌هاي معتبر داخلی و خارجي، و نیز کاربران حوزه‌های مختلف آزمون‌های غیرمخرب همراه بود.

گزارش نوزدهمین کنفرانس جهانی آزمون های غیرمخرب

وزدهمین کنفرانس جهانی آزمون‌های غیرمخرب WCNDT از۱۳ تا ۱۷ ژوئن ۲۰۱۶ در مرکز کنفرانس‌های بین‌المللی شهر مونیخ آلمان برگزارشد. این کنفرانس که هر چهار سال یک بار توسط کمیته بین‌المللی ان‌دی‌تی (ICNDT) در یکی از قاره‌های جهان برگزار می‌شود بزرگ‌ترین اجلاس خود را در تاریخ ۶۰ ساله خود در این کنفرانس پشت سر گذاشت که انجمن ان‌دی‌تی آلمان (DGZFP) مجری آن بود. در این رویداد عظیم قریب ۳۰۰۰ نفر به صورت ثبت نام شده کامل از ۷۱ کشور حضور داشتند. حدود ۹۰۰ مقاله در ۹ نشست موازی همراه با تعداد زیادی پوستر ارائه شد. بیش از ۳۰۰ سازمان و کمپانی در نمایشگاه جانبی آن آخرین دستاوردهای تکنولوژیک مربوط به ان‌دی‌تی وخدمات مربوط به آن را به نمایش گذاشتند. انجمن بازرسی غیرمخرب ایران به عنوان نماینده جامعه ان‌دی‌تی کشورمان وعضو کامل و دارای حق رای ICNDT برای اولین بار به صورت رسمی در این کنفرانس شرکت نمود و غرفه انجمن با نمای زیبائی از نمادهای باستانی کشورمان همراه با نمایش فعالیت‌های انجمن توجه بسیاری از متخصصان ان‌دی‌تی از سراسر جهان را جلب نمود.

جلسه هم اندیشی با اعضای حقوقی انجمن

در آستانه سومین گردهمایی ملی شب NDT ایران جلسه هم‌اندیشی و بیان نقطه نظرات اعضای حقوقی انجمن در سال جاری با حضور مدیران عامل و نمایندگان بیش از نیمی از شرکت‌های عضو انجمن در تاریخ ۲۵ مهر ماه با دعوت انجمن بازرسی غیرمخرب ایران برگزار گردید. در این جلسه آقای دکتر هنرور رئیس انجمن، آقای مهندس جواهری‌پور عضو هیئت مدیره و آقای مهندس باباپور دبیر انجمن با اشاره به پیشینه گردهمایی ملی شب NDT و اهدافی که انجمن برای یکدلی و همسویی جامعه NDT ایران دنبال می‌کند به طرح برخی از برنامه‌های مهم این گردهمایی در سال جاری پرداختند. علاوه بر آن، گزارش برخی از فعالیت‌های شوراهای انجمن که مرتبط با موضوع جلسه بود از جمله شورای صنعت و فناوری، شورای تایید صلاحیت و صدور گواهینامه، موضوع استاندارد IRCCP و کمیته ملی جوایز به اطلاع حاضرین رسید.