«

»

Print this نوشته

گزارشی از یازدهمین کنفرانس اروپائی بازرسی غیرمخرب – پراگ

  یازدهمین کنفرانس اروپائی آزمونهای غیرمخرب از ۶ تا ۱۰ اکتبر۲۰۱۴ در شهر پراگ جمهوری چک توسط فدراسیون NDT اروپا ( EFNDT ) وبا همکاری انجمن تست‌های غیرمخرب جمهوری چک ( CNDT ) برگزارشد. در این رویداد مهم چندین هزار نفر از متخصصان و علاقمندان این رشته از سراسر جهان شرکت نمودند و قریب ۵۰۰ مقاله علمی و تخصصی در زمینه‌های مختلف آزمون‌های غیرمخرب ارائه شد. درنمایشگاه جانبی این کنفرانس بیش از۱۵۰ کمپانی و انجمن ها و انستیتوهای ان‌دی‌تی آخرین دستاوردهای تکنولوژیک این رشته و صنایع وابسته را به معرض نمایش گذاشتند. آکادمی جهانی ان‌دی‌تی نیز یک همایش وسیع یک‌روزه تحت عنوان «روز پژوهش در اروپا» برگزار نمود که طی  آن از برنده جایزه نوبل در فیزیک پروفسور Peter Higgs از آکادمی علوم جمهوری چک تقدیر به عمل آمد. در کنار این کنفرانس جلسه مجمع عمومی انجمن جهانی ان‌دی‌تی (ICNDT ) نیز برگزار گردید.

انجمن آزمون‌های غیرمخرب ایران نیز بنا به دعوت ICNDT  و  EFNDT برای اولین بار به عنوان نماینده رسمی جامعه NDT  کشورمان در این رویداد بین المللی مهم شرکت نمود .

آقای مهندس میرمجید قائمی نایب رئیس انجمن مقاله‌ای تحت عنوان:

“ Codes for Automatic Ultrasonic  Testing ( AUT ) of  Pipeline Girth Welds”

ارائه نمود و به عنوان نماینده انجمن در جلسه مجمع عمومی ICNDT   و گردهمائی آکادمی جهانی NDT  حضور یافت. ایشان ملاقات‌هائی هم با آقای دکتر Farley رئیس ICNDT و آقای دکتر Nardoni رئیس آکادمی جهانی NDT و آقای دکتر Porschke  رئیس فدراسیون NDT اروپا و رئیس انجمن NDT آلمان (DGZFP ) و همچنین آقای دکتر Link رئیس سابق انجمن NDT   آلمان و آقای دکتر Lee رئیس انجمن ان‌دی‌تی کره، آقای Gilbert دبیر انجمن NDT انگلستان داشتند و در مورد همکاری‌های متقابل و فعالیت‌های بین‌المللی انجمن ما مذاکره نمودند و از آنها جهت همکاری و حضور در کنفرانس آینده ان‌دی‌تی ایران دعوت به عمل آوردند.

در مجمع عمومی ICNDT هیئت‌مدیره و کمیته‌های مربوطه گزارشی از فعالیت‌های انجمن جهانی ارائه دادند و پس از تصویب ترازنامه  مالی، در مورد برنامه‌های آتی از جمله برگزاری نوزدهمین کنفرانس جهانی ان‌دی‌تی در سال ۲۰۱۶ در مونیخ آلمان و همچنین چگونگی پیاده‌سازی استاندارد جهانی تایید صلاحیت و صدور گواهینامه پرسنل ان‌دی‌تی EN ISO 9712 مذاکره و تصمیم گیری شد. انجمن  کره وشهر سئول  نیز به عنوان میزبان بیستمین کنفرانس جهانی ان‌دی‌تی  انتخاب شد.

کنفرانس آینده ان‌دی‌تی اروپا ECNDT12 نیز در سال ۲۰۱۸ در شهر گوتنبورگ سوئد برگزار خواهد شد.

adademy meeting 6 - resized

آقای مهندس قائمی (نائب رئیس انجمن بازرسی غیرمخرب) و دکترکریستف زاورواین از انجمن ان‌دی‌تی آلمان (DGZFP)

icndt meeting 1 - resized IDNDT meeting 4 - resized prague - ICNDT-resized

academy meeting - resizeddr link - resized

آقای مهندس قائمی (نائب رئیس انجمن بازرسی غیرمخرب) و دکتر راینرلینک رئیس سابق انجمن NDT آلمان

dr nardoni - resized

آقای مهندس قائمی (نائب رئیس انجمن بازرسی غیرمخرب) و دکتریوسپ ناردونی (رئیس آکادمی جهانی ان دی تی ورئیس سابق ICNDT)

icndt 2 - resized

Permanent link to this article: http://irndt.org/index.php/2014/11/22/11-european-ndt-conference/