«

»

Print this نوشته

گزارش بازدید از کنفرانس سالانه انجمن آزمون های غیرمخرب آمریکا

کنفرانس سالانه انجمن آزمونهای غیر مخرب آمریکا (ASNT)

کنفرانس سالانه انجمن آزمونهای غیر مخرب آمریکا (ASNT) در تاریخ 4 تا 7 نوامبر 2013 در شهرلاس وگاس آمریکا برگزار گردید.دراین گردهمایی بزرگ که بیش از۱۳۰۰ نفر بصورت ثبت شده درآن  شرکت داشتند مقالات متعددی در زمینه های مختلف NDT ارائه شد وآخرین دستاوردهای تکنولوژی های نوین NDT در نمایشگاه جانبی عظیم آن به نمایش گذاشته شد که هزاران بازدید کننده از سراسر جهان داشت . از اعضای انجمن ما که جزو اعضای فعالASNT نیز هستند همکارانمان آقایان مهندس بهمن چوبک ، مهندس مرتضی جعفری و مهندس میر مجید قائمی  حضور فعالی در این رویداد داشتند و در جلسات کمیته بین الملل و شورای مدیریت گواهینامه شرکت نمودند

irndt-mr-ghaemi-mr-jafari-mr-choubakآقایان مهندسین میرمجید قائمی، مرتضی جعفری و بهمن چوبک

 ملاقات و مذاکره با رئیس ASNT

در حاشیه این کنفرانس، مهندس میر مجید قائمی نایب رئیس انجمن ما ملاقاتی با آقای Engelbart رئیس ASNT و خانم Blazer دبیر اجرائیASNT داشتند و ضمن ارائه نامه رئیس هیئت مدیره انجمن، در مورد همکاری‌های متقابل دو انجمن مذاکراتی نیز از طرف انجمن با آنها به عمل آوردند. در این ملاقات زمینه‌های همکاری دو انجمن در موارد زیر مورد مذاکره قرار گرفت:

1-   شناسایی متقابل دو انجمن به عنوان انجمن های همکار (sister societies)

2-   همکاری و تلاش دو جانبه برای معرفی و حمایت ازانجمن مقابل در سطح ملی ومجامع بین المللی

3-   پشتیبانی و حمایت‌های تبلیغی از همدیگر و حضور در کنفرانس‌ها و نمایشگاه های NDT در هر دو کشور و یا در سطوح منطقه ای و بین المللی

4-   تشکیل بخش منطقه ایASNT در ایران و تشکل دارندگان مدارک سطح III ASNT در چارچوب IRNDT

5-   برگزاری آزمونهای سطح 3 ASNT در ایران

6-   همکاریهای متقابل در زمینه های آموزشی ، پژوهشی و انتشارات و برگزاری مسابقات

مقرر شد که با توجه به شرایط بین المللی جدید و امکان رفع تحریم ها و محدودیت ها مدیران ASNT با استعلام از وزارت خارجه آمریکا در مورد دامنه و وسعت همکاری‌های ممکن بررسی نموده و نتیجه را به اطلاع انجمن ما برسانند .

ضمناً در حاشیه کنفرانس مزبور جلسه ای نیز با حضور آقایان مهندس مرتضی جعفری و مهندس میر مجید قائمی با آقای دکتر Basravi مدیر منطقه ای ASNT تشکیل گردید و در مورد تشکیل بخش ایرانی ASNT که ایشان مسئول این امر هستند مذاکراتی صورت گرفت. در این جلسه از آقای Basravi جهت مسافرت به ایران و بررسی و ارزیابی شرایط کشورمان دعوت به عمل آمد که مورد استقبال ایشان قرار گرفت. قرار شد بعد از دریافت پاسخ از وزارت خارجه آمریکا در این مورد اقدام شود.

irndt-mr-ghaemi-visit-asnd-engelbart-and-blazer

آقای مهندس قائمی نایب رییس هیات مدیره به همراه آقای Engelbart پرزیدنت ASNT و خانم Blazer دبیر اجرایی ASNT

ملاقات و مذاکره با رئیس آکادمی جهانی NDT

در حاشیه کنفرانس ASNT نایب رئیس انجمن، ملاقاتی نیز با آقای Nardoni رئیس آکادمی جهانی NDT داشتند. آقای Nardoni از پیش کسوتان NDT در اروپا و جهان محسوب می‌شوند که از بنیانگذاران انجمن NDT ایتالیا، انجمن جهانی بازرسی غیرمخرب (ICNDT) و همچنین آکادمی جهانی NDT هستند. آقای مهندس قائمی ضمن معرفی IRNDT یادآور شدند که زمانی که ایشان رئیس ICNDT بودند در کنفرانس جهانی NDT در شهر رم در سال 2000 به ایشان قول داده بودند که در کنفرانس جهانی بعدی انجمن NDT ایران حضور خواهد داشت ولی اینک با تاخیری گرچه نسبتاً طولانی خوشبختانه انجمن NDT ایران تشکیل شده است و نیاز به کمک و همکاری پیش کسوتان NDT در سطح بین المللی دارد. آقای Nardoni ضمن ابراز خوشحالی از تاسیس انجمن NDT ایران اظهار داشتند که سالهای طولانی منتظر چنین رویداد مهمی بودند و ضمن نقل خاطراتی از مسافرتش به ایران برای سفر مجدد به ایران ابراز علاقه نمودند و از انجمن ما جهت همکاری با آکادمی جهانی NDT و ICNDT  و همچنین انجمن NDT ایتالیا دعوت نمودند و قول هرگونه کمک وهمکاری جهت رشد و توسعه و پیشبرد اهداف IRNDT  و همچنین حضور انجمن ما در سطح جهانی را دادند. متقابلاً نماینده ما نیز قول دادند که در کنفرانس بین المللی NDT که بزودی توسط انجمن ما درایران برگزار خواهد شد از ایشان به عنوان مهمان ویژه دعوت به عمل بیاید.

ملاقات و مذاکره با دبیر انجمن جهانی NDT

پیرو مکاتبات قبلی با آقای Farley رئیس ICNDT  و هماهنگی های صورت گرفته ، نائب رئیس انجمن ما ملاقاتی با آقای Gilbert  دبیر ICNDT  داشتند . در این جلسه آقای مهندس قائمی ضمن معرفی IRNDT  مذاکراتی در مورد پیوستن انجمن ما به ICNDT  و شروع همکاری های فی مابین به عمل آورند . آقای Gilbert ضمن اظهار خوشحالی از تأسیس انجمن مستقل علمی NDTدر ایران اظهار داشتند که کرسی ایران همواره در ICNDT   خالی بوده و آنها منتظر تأسیس انجمن NDT در ایران بودند . ایشان ضمن استقبال از درخواست انجمن ودریافت اطلاعات کامل در مورد انجمن درخواست نمودند که در اولین فرصت درخواست رسمی انجمن همراه با مدارک لازم به ICNDT  ارسال شود تا در اولین جلسه هیئت مدیره مورد بررسی قرار گیرد .

با توجه به اینکه آقای  Gilbertاز مدیران انستیتوی NDT انگلستان (Bindt)نیز هستند در مورد شناسایی دو جانبه IRNDT و BINDT و همکاری های فی مابین نیز مذاکراتی صورت گرفت که مورد استقبال طرفین واقع شد و مقرر گردید که در آینده نزدیک یادداشت تفاهمی بین دو انجمن امضا شود .

IRNDT-Mr-ghaemi-meeting

آقای مهندس قائمی نائب رئیس هیات مدیره به همراه آقای Gilbert دبیر انجمن جهانی بازرسی غیرمخرب ICNDT

ملاقات و مذاکره با عضو هیئت مدیره انجمن NDT آلمان (DGZFP)

آقای مهندس قائمی مذاکراتی نیز با آقای دکتر W.Deutsch عضو هیئت مدیره انجمن NDT آلمان داشتند که ضمن معرفی انجمن ما در زمینه همکاری های متقابل دو انجمن مذاکره نمودند . ایشان ضمن استقبال از درخواست انجمن ما قول دادند که در جلسه بعدی هیئت مدیره DGZFP در این مورد با آقای دکتر Purschke رئیس DGZFP و همچنین آقای Holstein مدیر آموزش آن انجمن مذاکره نموده و موارد همکاری های متقابل و چگونگی آنرا به اطلاع ما برسانند تا بتوان یادداشت تفاهم متقابل بین دو انجمن امضا نمود.

irndt-mr-ghaemi-with-dr-deutch

  آقای دکتر ولفرام دویچ عضو هیئت مدیره انجمن ان دی تی آلمان (نفر سمت راست) به همراه آقای مهندس قائمی نائب رئیس هیات مدیره انجمن بازرسی غیرمخرب ایران

Permanent link to this article: http://irndt.org/index.php/2013/12/13/asnt-fall-conference-visit-2013/